Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezes PiS przekroczył wszelkie granice.

Dodano: 20 kwietnia 2012

Foto

Platforma złoży wnioski do sejmowej komisji etyki poselskiej ws. wypowiedzi polityków PiS – zapowiedziałem w rozmowie z Beatą Michniewicz w radiowej Trójce. Przekroczono granice, jeśli chodzi o insynuowanie rządowi "rzeczy najgorszych", m.in. zdrady ojczyzny - dodałem.

Doszło ostatnio do sytuacji "pewnego przesilenia". To jest przekroczenie po prostu pewnych barier wytrzymałości, jeśli chodzi o sposób insynuowania, czy to rządowi, czy poszczególnym politykom przeciwnych opcji, innych niż PiS, przez polityków PiS rzeczy najgorszych, począwszy od zdrady ojczyzny, po morderstwo na byłym prezydencie. Trzeba to przerwać - oświadczyłem.

Tam, gdzie przekraczane są granice dobrych zasad, tam my mamy skromne narzędzie, ale jednak, komisję etyki poselskiej. I tam wnioski będą skierowane - zapowiedziałem.

Moim  zdaniem w tej sprawie jeśli jest łamane prawo tego rodzaju podżeganiem do niepokojów w państwie czy opowiadaniem o wojnie z sąsiadem, powinna ocenić prokuratura sama z siebie. W tej sprawie żadna organizacja polityczna nie powinna występować przeciwko innej, natomiast jeśli jakieś pojedyncze osoby zdecydują się złożyć wniosek do prokuratury, to ich prawo.

Jeśli ktoś przynosi szubienicę na demonstrację, przeznaczoną dla polityków rządzących państwem, to nie można tego inaczej nazwać niż podżeganiem do zabójstwa. Nie wiadomo, kto to przyniósł, ale to jest oczywiście posługiwanie się ludźmi, w emocjach są gotowi zrobić wszystko, a tymi emocjami kierują cyniczni politycy w rodzaju Jarosława Kaczyńskiego czy Antoniego Macierewicza.

Całą rozmowę z Beatą Michniewicz można obejrzeć na stronie polskiego radia.
 
Źródło, foto. Gazeta.pl, polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio