Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie rządzimy sumieniami innych ludzi.

Dodano: 25 kwietnia 2012

Foto

Nie jesteśmy tymi, którzy mają rządzić sumieniami innych ludzi - skomentowałem w dzisiejszym programie "Jeden na jeden" pomysł posła Jacka Żalka (pracuje on nad projektem wprowadzenia do ustawy prawo farmaceutyczne klauzuli  sumienia - przyp.) [WIDEO].

Nikt, jak dotąd, nie widział projektu Żalka, dlatego dyskusja na ten temat jest utrudniona. Sam pomysł oceniam jednak negatywnie. Nie możemy w ten sposób zmuszać ludzi, by w miejscu pracy zaczęli selekcjonować klientów czy mogą im coś sprzedać, czy nie - kontynuowałem wypowiedź.

Przy okazji dyskusji nad projektem pamiętać należy, że środki antykoncepcyjne często są zapisywane także w kuracjach hormonalnych. Skąd aptekarz ma o tym wiedzieć? Nie znamy pacjentki, to kwestia jej sumienia - oceniłem. Narzucanie obywatelom moralności na siłę jest nieznośne i intelektualnie nieuprawnione. Za to każdy sam odpowiada, nie można komuś regulować jego własnych poglądów - stwierdziłem.

Na pytanie o ewentualne szanse tego projektu w głosowaniu i kwestię dyscypliny partyjnej, zapewniłem, że Platforma stara się w sprawach światopoglądowych nie wprowadzać dyscypliny.

W dalszej części rozmowy, pytany przez Bogdana Rymanowskiego o wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, potwierdziłem, że będą one przedstawione posłom i będą to wnioski ponad klubowe. Na tę chwilę, nie określę ram czasowych złożenia wniosków, obecnie są one czytane i poprawiane przez konstytucjonalistów – dodałem.
 
Źródło, foto: tvn24.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio