Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Hipokryzja PiS.

Dodano: 09 maja 2012

Foto

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska w Sejmie, Paweł Olszewski oraz Sławomir Neumann przybliżyli skalę inwestycji zrealizowanych w związku z Euro2012, jak również zaapelowali do prezesa Pis-u, aby nie psuł atmosfery mistrzostw [WIDEO].
 
Sekretarz klubu PO Paweł Olszewski zachowanie prezesa Kaczyńskiego określił jako "skrajną ignorancję".  
- Jeśli prezes PiS-u nie dostrzega tych wielkich inwestycji, to chyba jest ślepcem. Przyznaję, że część inwestycji zostanie zrealizowana z opóźnieniem, ale za rządów PiS nie było opóźnień, bo nie było inwestycji – dodał poseł Olszewski. W 2008 roku, czyli na początku rządów Platformy Obywatelskiej, zaangażowanie finansowe w inwestycje związane z Euro 2012 wynosiło 5 mld zł. Od tego czasu ustalono 83 priorytetowe inwestycje związane z Euro za 95 mld zł: lotniska, stadiony, autostrady, drogi ekspresowe, dworce kolejowe, czy infrastruktura szynowa. Do dziś całkowicie zrealizowano 29 inwestycji o wartości 24 mld zł, a do mistrzostw zostanie zrealizowanych kolejne 36 inwestycji o wartości 35 mld złotych. Pozostałe inwestycje będą zakończone do końca tego roku. W ciągu ostatnich 5 lat oddano do użytku 1440 km autostrad i dróg ekspresowych, wyremontowano 70 dworców, zmodernizowano 2100 km torów kolejowych. To więcej niż zrobiło razem wszystkie poprzednie rządy – wyliczał polityk.
 
W trakcie konferencji poseł Paweł Olszewski zaapelował również do Jarosława Kaczyńskiego, aby ten nie psuł atmosfery zbliżających się mistrzostw Europy.
- Zdaję sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński nie do końca wie, na czym polega piłka nożna, ale miliony kibiców z utęsknieniem czekają na to wydarzenie. Apelujemy do prezesa: jeśli nie chce uczestniczyć w tym wielkim narodowym święcie, żeby chociaż nie psuł atmosfery!


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio