Spotkanie w Krotoszynie. - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie w Krotoszynie.

Dodano: 15 maja 2012

Foto

Z początkiem tygodnia rozpocząłem cykl spotkań ze strukturami lokalnymi Platformy w południowej Wielkopolsce. W poniedziałek odwiedziłem Krotoszyn, gdzie spotkałem się z przedstawicielami kół z terenu powiatów: krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego i ostrowskiego. W spotkaniu towarzyszył mi lider subregionu kaliskiego, poseł Mariusz Witczak oraz prezydent Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak.

Wśród poruszanych zagadnień dużo miejsca poświęciliśmy reformie emerytalnej, jak i sytuacji po zakończeniu piątkowych obrad Izby. Omawiając finalne zapisy noweli emerytalnej wskazałem, że ustawa ta przewiduje, że od 2013 r. wiek emerytalny będzie wzrastał o trzy miesiące każdego roku. Tym samym mężczyźni osiągną docelowy wiek emerytalny w 2020 r., a kobiety w 2040 r. Nowe regulacje dają też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. „częściową emeryturę”.

W ślad za tą ustawą minister pracy do końca grudnia 2013 r. powinien przygotować program wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób powyżej 60. roku życia oraz wspierania równości płci na rynku pracy – dodał  poseł Witczak. 

Pytany o ocenę sytuacji przed sejmem, po zakończeniu obrad mówiłem, iż metody jakie w piątek zastosowali związkowcy, to skrajne metody grup ekstremistycznych politycznych czy ekologicznych, a Piotr Duda nie zapanował nad ich emocjami. To, co zrobiła "Solidarność" jest skandalicznie.

Dalszą część spotkania zdominowała dyskusja na temat sytuacji Platformy w subregionie kaliskim.


Źródło: PO w Krotoszynie

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio