Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kaczyński powinien wycofać się z życia publicznego za piątkową wypowiedź w Sejmie.

Dodano: 15 maja 2012

Foto

Prezes PiS powinien wycofać się z polityki za wypowiedź o Adolfie Hitlerze – oceniłem dla PAP piątkową wypowiedź w Sejmie Jarosława Kaczyńskiego.

Jeśli prezes Kaczyński mówi do części parlamentarzystów, że ich sposób myślenia o Polsce jest taki jak marzenia Hitlera, to trzeba to sobie od razu ukonkretnić. Marzeniem Hitlera było, aby wymordować polską inteligencję, a z reszty uczynić podludzi. Jeśli lider największej partii opozycyjnej mówi coś takiego, to powinien wycofać się z życia publicznego. Nie powinno być dla niego miejsca w polskiej polityce.

W rozmowie zapowiedziałem także, że Niesiołowski nie zostanie ukarany za incydent z dziennikarką Ewą Stankiewicz. Nie jestem nazbyt liberalny w ocenie zachowania Niesiołowskiego, nie pochwalam słowa „won”, ale rozumiem okoliczności i stopień zdenerwowania Stefana Niesiołowskiego. Będę zawsze stawał w obronie parlamentarzystów, którzy spotkają się z tego rodzaju agresją.

W dyskusji na temat zachowania parlamentarzysty PO, pamiętajmy również, że Ewa Stankiewicz nie jest już dziennikarzem, tylko "politykiem smoleńskim". Współpracuje z "Gazetą Polską", w której publikuje się głównie kalumnie na polskiego prezydenta, rząd, premiera i parlamentarzystów - jeśli nie są z PiS. To jest gazeta obca, nie gazeta polska.

Źródło, fot: PAP, PO.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio