Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wizytą w Turku.

Dodano: 17 maja 2012

Foto

Zwiększenie funkcji kontrolnych rady, większe możliwości przy konstruowaniu budżetu przez radnych oraz wprowadzenie kadencyjności wśród wójtów i burmistrzów, to pomysły nad którymi warto się zastanowić – mówił Grzegorz Schetyna podczas naszego spotkania z członkami PO w Turku [WIDEOFOTO].

We wtorek, po wizycie w Koninie spotkaliśmy się z członkami turkowskiej PO. W trakcie rozmowy poruszaliśmy wiele tematów, w tym wywołującą największe emocje sprawę podniesienia wieku emerytalnego.
Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę i jej bezpieczną przyszłość, dlatego przyjęliśmy tę reformę. Należy podkreślić, iż w pracach nad nią, rząd kierował się ideą solidarności międzypokoleniowej, myśląc już dziś o wydawałoby się odległej przyszłości. Strony, które brały udział w dyskusji nad reformą doskonale znają swoje stanowiska, a konsultacje społeczne trwały wiele tygodni. Myślę, że następne pokolenie, kiedy samo będzie musiało wziąć już odpowiedzialność za Ojczyznę, doceni naszą dzisiejszą determinację – argumentowałem przyjęcie reformy przez Sejm.

Grzegorz Schetyna pytany o reformę administracyjną sądów rejonowych zapewnił, iż ta została wstrzymana. Tym samym zażegnane zostały obawy mieszkańców Turka związane z planami likwidacji ich sądu rejonowego.
- Nie neguję samej idei szukania oszczędności w administracji sądowniczej jednakże reformę należy rozpatrywać szerzej, w kontekście funkcjonowania powiatów – zwrócił uwagę Grzegorz Schetyna.

W dyskusji nie zabrakło również pytań o problemy związane z finansowaniem oświaty czy przekształceniami w energetyce. Gospodarzem naszego wtorkowego spotkania w Turku był lider lokalnych struktur PO Dariusz Młynarczyk.Źródło, foto: PO w Turku.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio