Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Premier Donald Tusk w Poznaniu

Dodano: 18 maja 2012

Foto

Premier Donald Tusk gościł w Poznaniu sprawdzając stan przygotowań miast - gospodarzy do EURO2012. W czwartek obejrzał rozbudowany terminal Ławicy, gdzie spotkał się z dziennikarzami i zapewnił, że rząd robi wszystko, by znaleźć pieniądze na budowę brakującego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania[WIDEO1, WIDEO2].

Z lotniska Donald Tusk udał się do Opalenicy, gdzie wizytował bazę pobytową portugalskich piłkarzy oraz spotkał się z poznańskimi kupcami z Dolnej Wildy. Szef rządu przed wyborami parlamentarnymi obiecał Kupcom mediacje z prezydentem Poznania, by dalej mogli handlować przy stadionie Warty.
- Premier przeprosił nas za kilkumiesięczne opóźnienie i to zamyka sprawę - mówi Robert Mańczak z zarządu Stowarzyszenia Kupców Poznańskich. Czujemy, że po ubiegłorocznym spotkaniu z Donaldem Tuskiem władze miasta są dla nas bardziej życzliwie nastawione. Kiedyś chciano nas stamtąd po prostu usunąć, a dziś samorząd z nami rozmawia i dopuszcza obecność kupców w tym miejscu. Jestem przekonany, że gdyby nie wsparcie premiera i polityków Platformy, tak by nie było – dodał przedstawiciel kupców.

W piątek premier odwiedził Komendę Miejską Policji w Poznaniu i spotkał się ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas Euro 2012, a potem zwiedził budowę nowej hali Dworca Głównego PKP. Kończąc wizytę w Poznaniu dodał, iż jest spokojniejszy o stan przygotowań, jeśli chodzi o infrastrukturę bezpieczeństwa i porządku w czasie mistrzostw.

Przed południem szef rządu odjechał do Wrocławia.

 
Źródło, foto: tvppralament.pl, gazeta.pl. Łukasz Gdak.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio