Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie z marszałkami województw

Dodano: 29 maja 2012

Foto

Wczoraj (28 maja) z Jackiem Rostowskim uczestniczyłem w spotkaniu z marszałkami województw. Tematem rozmów były aktualne inicjatywy legislacyjne ministerstwa finansów dotyczące samorządów lokalnych. Spotkanie zorganizowano w ramach prac Zespołu Samorządowego Klubu Parlamentarnego PO.

Dyskusja o ograniczaniu deficytu finansów publicznych oraz finansowaniu zadań zleconych przez rząd samorządom województw zdominowała pierwszą część naszego spotkania. Minister Jacek Rostowski usłyszał od samorządowców kilka ważnych argumentów, pokazujących z jakimi konsekwencjami dla dalszego rozwoju samorządów wiążą się plany wprowadzenia tzw. „reguły wydatkowej”. Marszałkowie zaproponowali przygotowanie nowych rozwiązań dotyczących finansów samorządowych.

Finansowanie kolejowych przewozów regionalnych, w tym połączeń transgranicznych i sytuacja publicznych szpitali, którymi zarządzają Marszałkowie, to kolejny temat, na który swoją opinię przedstawili reprezentanci regionów.

Minister Jacek Rostowski w podsumowaniu uznał spotkanie z marszałkami województw za niezwykle istotne.
- Deklaruję, że wiele z poruszonych przez regiony spraw wnikliwie przeanalizujemy w resorcie finansów – oświadczył minister.

Członkowie Zespołu Samorządowego Klubu Parlamentarnego PO zapowiedzieli kolejne spotkania samorządowców z ministrami. Już na przełomie czerwca i lipca. dojdzie do debaty z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. Oprócz marszałków do debat zapraszani będą także reprezentanci innych korporacji samorządowych powiatów i gmin.


Źródło, foto: klub.platforma.org.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio