Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ludzie PO nie dezerterują przed trudnościami

Dodano: 29 maja 2012

Foto

W czasie kryzysu gospodarczego w Europie upadło 16 rządów, w tym 11 w strefie euro. Dużymi stabilnymi krajami są dzisiaj w zasadzie tylko Polska i Niemcy (…) Przez przeprowadzenie trudnych reform PO straciła być może "na seksapilu”, ale za to zyskaliśmy na mądrości – zaznaczyłem podczas piątkowego (25.05) posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. - dodałem.
 
Otwierając posiedzenie Rady, premier w podkreślił, że przed PO stoją teraz trzy główne zadania: obrona Polski przed kryzysem, politycznymi radykałami, a także wielka budowa, czyli inwestycje w infrastrukturę.

Z kolei minister finansów, zabierając głos, nawiązał do zmian w systemie emerytalnym, które obecnie czekają na decyzję prezydenta. W jego ocenie reforma emerytalna nie musi być "polityczną kulą u nogi PO", gdyż jeśli kryzys strefy euro okaże się poważny, Polacy docenią tę reformę także politycznie.
- Jestem pewien, że jeżeli turbulencje wokół strefy euro okażą się naprawdę groźne, to fakt, że umieliśmy podjąć tak odważną decyzję i przeprowadzić reformę emerytalną w ostatnich tygodniach, nie będzie w następnych wyborach dla nas polityczną kulą u nogi, lecz wprost przeciwnie - wtedy będzie to także politycznie docenione przez Polaków - powiedział Rostowski.

Więcej o piątkowym posiedzeniu Rady Krajowej PO przeczytać można na stronach Polskiej Agencji Prasowej.


Źródło, foto: pap.pl, Dariusz Łabuz.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio