Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezydent RP w Poznaniu

Dodano: 30 maja 2012

Foto

Wczoraj w Poznaniu przebywał prezydent RP Bronisław Komorowski. Odwiedził żołnierzy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, wziął udział w otwarciu nowego dworca PKP, sprawdził przygotowanie stadionu miejskiego do EURO oraz odwiedził hale MTP, gdzie trwają targi Innowacje, Technologie, maszyny 2012.

Dzień Weterana Polskich Misji Zagranicznych stał się okazją dla prezydenta do spotkania z weteranami wojen w Iraku i Afganistanie. Według Komorowskiego jest to dobra okazja, aby pokazać, że państwo polskie stara się rozwiązywać jak największą ilość problemów ludzi, którzy za udział na misjach zapłacili cenę zdrowia i możliwości normalnego funkcjonowania w życiu zawodowym.
Dlatego było dla mnie dzisiaj ważne, że mogłem spotkać się z żołnierzami, którzy służyli głównie w Afganistanie jako szeregowcy i ponieśli właśnie bardzo poważny czasami uszczerbek na zdrowiu – powiedział prezydent. Dzisiaj wojsko o nich dba w dalszym ciągu, stwarzając możliwość nie tylko dalszej służby, ale także utrzymania sensu własnej egzystencji jako żołnierzy. Za to serdecznie dziękuję – mówił.

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Bronisław Komorowski zapoznał się też z eksponatami zgromadzonymi w muzeum broni pancernej.

Dokonując uroczystego otwarcia nowego dworca kolejowego, najnowocześniejszego tego typu obiektu w kraju, prezydent podkreślił, iż to ważny dzień dla Poznania, dla PKP i cieszy się, że może w tym ważnym dniu być w Poznaniu i otwierać nowy piękny budynek.
- Serdecznie gratuluję wszystkim i dziękuję za wysiłek zwieńczony tak pięknie - powiedział Bronisław Komorowski.

Z dworca prezydent pojechał na stadion miejski przy ulicy Bułgarskiej. Tu spotkał się z dyrektorem generalnym turnieju w Polsce z ramienia UEFA, który chwalił pierwszą, gotową arenę na Euro i przekazał prezydentowi koszulkę reprezentacji z nazwiskiem i numerem 1.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem stanu przygotowań do piłkarskiego turnieju zarówno od tej technicznej strony jak i pod kątem budowania dobrego klimatu wokół tego niezwykłego wydarzenia – mówiła głowa państwa na płycie poznańskiego stadionu.

Po wizytacji stadionu, Bronisław Komorowski odwiedził też ekspozycje targów ITM Polska na terenie MTP. Na rozpoczętych we wtorek targach poświęconych sektorowi przemysłowemu prezentuje się prawie tysiąc wystawców z 30 krajów.

Ostatnim punktem oficjalnej wizyty głowy państwa w Poznaniu było wręczenie w Auli UAM Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Zanim jednak Bronisław Komorowski skierował swoje kroki na uroczystość rozdania wyróżnień, pojawił się jeszcze pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 roku, gdzie złożył kwiaty.

W Poznaniu prezydent wręczył nagrody w czterech kategoriach, przekonywał, że mają one służyć polskiej gospodarce.
- Umiejętności prowadzenia działalności gospodarczej, sukcesy biznesowe są dzisiaj miarą nowoczesnego polskiego patriotyzmu - powiedział prezydent.


Źródło, foto: tvp.pl, prezydent.pl, tvpparlament.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio