Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezydent zapowiedział podpisanie ustawy emerytalnej

Dodano: 01 czerwca 2012

Foto

Dzisiaj reprezentowałem klub PO podczas spotkania z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. W rozmowie poświęconej, m.in.: przyszłości rynku pracy, zabezpieczeniom socjalnym i polityce prorodzinnej udział wzięli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

Na początku spotkania, prezydent ocenił, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny, z punktu widzenia opinii publicznej, jest niewątpliwie pod paroma względami lepsza i łatwiejsza do zaakceptowania niż pierwotna wersja. Głowa państwa zwróciła się również z apelem do przedstawicieli partii politycznych.
- Proszę o przyjęcie mojej sugestii, mojego oczekiwania, mojego apelu, mojej propozycji, żeby już myśleć o przyszłości, która będzie po uruchomienia mechanizmu reformy systemu emerytalnego i podjąć próbę wyznaczenia zarówno obszarów współpracy, jak i głównych kierunków – mówił do zebranych Komorowski.

Prezydent przedstawił swój pogląd przedstawicielom, liderom klubów parlamentarnych, że w najbliższych dniach podpisze ustawy emerytalne, a więc w tej sprawie już jest po konsultacjach ze swoimi prawnikami i tę decyzję podjął.

Bronisław Komorowski stwierdził także, że jest gotowy do współpracy w tworzeniu ogólnonarodowego programu polityki rodzinnej, a także rozwiązania problemu wszystkich form pracy tymczasowej, które zmieniają się w długotrwałe zatrudnienie.

W spotkaniu nie wziął udziału Jarosław Kaczyński, którego, w mojej ocenie, ego jest zbyt wysoko umocowane. Jeśli Jarosław Kaczyński nie chce współpracować z innymi przedstawicielami klubów i nie chciał spotkać się u prezydenta, to jest jego problem. Prezes zapewne oczekiwał wydarzenia politycznego, w którego byłby centrum.

Źródło, foto: tvpparlament.pl, onet.pl, prezydent.pl/Łukasz Kamiński.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio