Prezydent podpisał ustawę emerytalną - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezydent podpisał ustawę emerytalną

Dodano: 01 czerwca 2012

Foto

Prezydent podpisał dzisiaj (1.06) nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Przepisy zakładają, m.in. podwyższenie wieku emerytalnego. Wcześniej na briefingu w Belwederze, prezydent informował o zamiarze podpisania ustawy.

Zdaniem prezydenta udało się przekształcić ustawę tak, aby jej ostateczny kształt w dużo większym stopniu odpowiadał zarówno na obawy obywateli jak i na ich potrzeby. Wskazał na możliwość wcześniejszego lub późniejszego przejścia na emeryturę.

Jak dodał, są informacje dotyczące dążenia niektórych środowisk politycznych do zgłoszenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, co oznacza, że ustawa będzie w Trybunale wnikliwie zbadana i oceniona od strony konstytucyjność.
- Chcąc zachować pewien korzystny dobry klimat rozmów, nie chcąc zaskakiwać moich rozmówców, ich w pierwszym rzędzie poinformowałem, że, nie znajdując istotnych zastrzeżeń konstytucyjnych, zamierzam tę ustawę podpisać jak najszybciej - podkreślił Bronisław Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że dzisiaj trzeba myśleć o systemie emerytalnym już po wejściu życie ustawy określającej głównie wiek emerytalny.
- Zgłosiłem propozycję współpracy w kilku istotnych obszarach. Chciałem z satysfakcją odnotować, że nie było żadnego sprzeciwu czy wyrażenia niechęci do współpracy w tych kwestiach, w których będą prowadzone prace na forum Kancelarii Prezydenta – powiedział. Dodał, że nie było też reakcji ze strony związków zawodowych, z którymi się spotkał. To nie jest koniec prac nad zmianami w systemie pojętej szeroko polityki społecznej – zaznaczył Bronisław Komorowski.

Prezydent zaproponował wspólną pracę nad stworzeniem narodowego, strategicznego programu polityki rodzinnej. Wśród możliwych ważnych obszarów współpracy wymienił także działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy, jak również rozwiązań w zakresie pracy tymczasowej.

Źródło, foto: prezydent.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio