Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Czas na realizację kolejnych zapowiedzi premiera z expose.

Dodano: 08 czerwca 2012

Foto

Po podwyższeniu wieku emerytalnego nadchodzi czas na realizację kolejnych zapowiedzi premiera z expose. W najbliższych tygodniach będziemy pracować nad nowelizacją ustawy o działalności leczniczej, żeby wyjaśnić kwestie hospicjów i wprowadzić fakultatywne ubezpieczanie szpitali do końca 2014 roku.

Opracowywane są także inne projekty. Jesienią mają być gotowe projekty związane z podatkiem dochodowym dla rolników, i co się z tym wiąże, podatkiem rolnym oraz KRUS. Trwają także prace nad kwestią rozwiązania, tzw. „oskładowania” urlopów wychowawczych kobiet samozatrudnionych, bądź nie będących na etacie – mówiłem w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Platforma pracuje też nad zmianami dotyczącymi rynku pracy. Na razie są one w fazie przygotowań na forum Instytutu Obywatelskiego. Kolejnym obszarem jest ograniczanie barier rozwoju przedsiębiorczości. W planach jest też zmiana zasad przyznawania emerytur górniczych. Chodzi o sprowadzenie przywilejów jedynie do grupy pracującej przy wydobyciu - dodałem.


Źródło, foto: IAR.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio