Grzegorz Schetyna szefem struktur na Dolnym Śląsku - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Grzegorz Schetyna szefem struktur na Dolnym Śląsku

Dodano: 25 czerwca 2012

Foto

W Wałbrzychu odbył się nadzwyczajny zjazd regionalny dolnośląskiej Platformy. Głównym punktem obrad był wybór przewodniczącego regionu.

Poprzedni zjazd regionu odbył się w maju 2010 roku w Legnicy. Szefem struktur regionalnych wybrany został wtedy Grzegorz Schetyna. Po wyborze na stanowisko marszałka Sejmu jesienią 2010 roku zrezygnował z kierowania organizacją w województwie. Od tego czasu funkcję p.o. przewodniczącego regionu pełnił europoseł Jacek Protasiewicz. W związku z nową sytuacją po wyborach parlamentarnych w 2011 roku oraz wyborem Jacka Protasiewicza wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, podjęta została decyzja o zwołaniu zjazdu wyborczego.

Prawie 250 delegatów z całego województwa spotkało się na Zamku Książ. Prowadzący spotkanie Jacek Protasiewicz w swoim przemówieniu podsumował czas swojego szefowania. Przywołał sukcesy w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Zwrócił szczególną uwagę na to, jak partia z powodzeniem poradziła sobie z rozwiązaniem problemu nieuczciwej kampanii wyborczej w Wałbrzychu. Przypomniał, że wdrożone wtedy bezprecedensowe i bezkompromisowe działania – w tym rozwiązanie struktur lokalnych i wprowadzenie komisarza Jarosława Charłampowicza – zostały pozytywnie przyjęte przez społeczeństwo, czego dowodem było zwycięstwo Romana Szełemeja w wyborach prezydenckich. Jak zauważył wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, czas i miejsce zjazdu nie są przypadkowe. Zakończony proces odbudowania struktur wałbrzyskich to zwieńczenie jego przewodnictwa.

Grzegorz Schetyna był jedynym kandydatem. W swoim przemówieniu powiedział, że kandyduje aby dokończyć kadencję rozpoczętą podczas zjazdu w Legnicy. Jego celem jest doprowadzenie do wygranej Platformy na Dolnym Śląsku w najbliższych wyborach samorządowych. Przypomniał, że Platforma jest z natury partią samorządową, partią bliską obywatelowi i czas jego przewodnictwa będzie powrotem do tych korzeni. - Musimy chcieć budować na nowo Platformę Obywatelską na Dolnym Śląsku - podkreślił były marszałek Sejmu. – Czas postawić na nowych ludzi. Jeżeli ktoś nie chce zaangażować się na sto procent, niech z nami nie idzie. Przed nami dwa lata ciężkiej pracy – dodał na zakończenie.

Źródło, fot. platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio