Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Posiedzenie Rady Regionu

Dodano: 26 czerwca 2012

Foto

Sposób przeprowadzenia Euro 2012 jest rzeczą, którą możemy się pochwalić. Mistrzostwa pozytywnie wpływały na społeczeństwo, ale przede wszystkim zbudowały pewną wspólnotę – mówiłem podczas wczorajszej (25.06) Rady Regionu Wielkopolskiego  Platformy Obywatelskiej.
 
Jesteśmy dumni, że wymieniane są często Poznań i Opalenica, jako szczególne przykłady gościnności Irlandczyków i Portugalczyków. To budujące, że właśnie Wielkopolska pokazywana jest jako ten region, w którym nasi gości czuli się bardzo bobrze – dodałem.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem również, iż pomimo wielu trudności, ciężkich czasów Platformie udaje się pozyskiwać nowych sympatyków i członków. Przykładem niech będzie fakt powołania wczoraj przez zarząd regionu nowych kół w Odolanowie i Lubaszu.

W tym temacie głos zabrał również poseł Adam Szejnfeld, który oznajmił nam o sukcesie PO w niedzielnych, przedterminowych wyborach w Okonku.
– Trzeba przyznać, że gmina Okonek to bardzo ciężki teren dla Platformy, tym bardziej cieszy, że nasz kandydat, Mieczysław Rapta, podjął walkę i w wyborach bezpośrednich wygrał już w pierwszej turze. Uzyskał 1680 głosów, co dało 55% poparcia – mówił Szejnfeld. - Walka była na tyle istotna, że sam Leszek Miller helikopterem przyleciał, by wesprzeć swojego kandydata - dodał.
 
W dalszej części spotkania przedstawiłem założenia prac nad realizacją kolejnych zapowiedzi z expose premiera, reformy sądów oraz poruszyłem kwestię propozycji zmian w Karcie Nauczyciela.
 
Posiedzenie rady zakończyła dyskusja na tematy społeczne i gospodarcze regionu.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio