Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Minister sprawiedliwości jest zdeterminowany przeprowadzić zmiany

Dodano: 29 czerwca 2012

Foto

Spór wokół likwidacji niektórych sądów rejonowych nie podzieli koalicji. Sprzeciw Polskiego Stronnictwa Ludowego wobec planów Gowina, to przejaw normalnych różnic zdań w koalicji - mówiłem w "Salonie politycznym Trójki" [WIDEO].

Nie ma wśród ludowców zgodny na zmiany proponowane przez ministra Gowina, ale także część samorządowców z PO śle protesty. To nie jest tak, że ta reforma przechodzi bez perturbacji – dodałem.

W dalszej części rozmowy zapewniłem, że nie mowy o skoku PO na prokuraturę. Nie po to rozdzielaliśmy funkcję ministra i prokuratora, czyli odpolitycznialiśmy strukturę prokuratorską, żeby ją teraz w jakikolwiek sposób zawłaszczać. Należy usprawnić prace prokuratury - zaznaczyłem. Na tego rodzaju zmiany nie należy patrzeć przez pryzmat obecnej sytuacji politycznej. Prokurator generalny powinien mieć wpływ na powoływanie swoich zastępców. Prokuratura nie może być jednak korporacją rządzącą się tylko własnymi prawami - podkreśliłem.

Mówiąc o przyszłości mediów publicznych stwierdziłem, że stanowisko premiera Donalda Tuska, zakładające ich inne finansowanie i "odchudzenie", jest zgodne z moją opinią. Na antenie Trójki przypomniałem, że przed czterema laty przedstawiłem swój plan, który zakładał komercjalizację Programu Pierwszego Telewizji Polskiej i przekształcenie Programu Drugiego w kanał kulturalny. Program Pierwszy Polskiego Radia miałby zarabiać na Program Drugi, a Program Trzeci zostałby usamodzielniony, czyli przekazany dziennikarzom, na przykład jako spółdzielnia. Plan ten nie zyskał akceptacji środowisk twórczych - dopowiedziałem.

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio