Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Absurdalne projekty PiS

Dodano: 02 lipca 2012

Foto

Kary jakie PiS chce stosować za in vitro, są na takim samym poziomie, jak kary za przestępstwa pospolite. W systemach prawnych innych państw karalność za in vitro występuje tylko w Kostaryce. Takie standardy proponuje PiS - dodał poseł Witold Pahl podczas piątkowej konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. W konferencji w Sejmie udział wzięła również wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego PO Małgorzata Kidawa-Błońska [WIDEO].

PiS chce karać za in vitro jak za chuligaństwo czy paserstwo - podkreślili politycy, odnosząc się do projektu PiS, które za stosowanie in vitro proponuje kary nawet do dwóch lat więzienia. Pomysł, aby karać za in vitro, jest niedorzeczny - oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. Zaapelowała do polityków PiS, aby - zamiast proponować kary - podjęli merytoryczną pracę nad uregulowaniem prawnym kwestii in vitro.

Posłanka przygotowała swój projekt dotyczący in vitro, zgodnie z którym chce umożliwić jego stosowanie nie tylko małżeństwom, ale też parom i samotnym matkom. Wszyscy będą musieli wykazać, że podjęli wcześniej leczenie w związku z niepłodnością. Posłanka proponuje również, aby zarodki można było mrozić, ale nie niszczyć.

10 lipca o tym projekcie ma dyskutować na wyjazdowym posiedzeniu klub PO - poinformowała wiceprzewodnicząca Klubu. Sądzę, że po tym spotkaniu projekt trafi do pani marszałek - dodała.

Źródło, fot.: klub.platforma.org, pap.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio