EURO 2012 - sukces organizacyjny! - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

EURO 2012 - sukces organizacyjny!

Dodano: 03 lipca 2012

Foto

Polacy pozytywnie zwariowali na punkcie naszej reprezentacji, barw i Euro2012 - powiedział premier Donald Tusk na spotkaniu z okazji zakończenia Euro 2012. Premier i prezydent Bronisław Komorowski spotkali się w poniedziałek z piłkarzami polskiej reprezentacji, przedstawicielami miast, w których odbywały się mecze oraz wolontariuszami [INFOGRAFIKA].

Premier dziękował, m.in wolontariuszom, którzy pracowali w trakcie Euro2012 za poświęcony czas i pozytywną energię, dzięki której hasła „Feel like at home” i „Wszyscy jesteśmy gospodarzami” miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. „Byliście heroldami Polski” – dodał.

Prezydent Komorowski natomiast podkreślił, że Polska zaprezentowała się jako kraj ludzi gościnnych, pogodnych, chcących i potrafiących się cieszyć. - Pokazaliśmy światu Polskę dążącą ku nowoczesności – zaznaczył. Prezydent dziękował wszystkim Polakom za to, że w tych pięknych dniach wszyscy razem stanowiliśmy narodową drużynę. 

Kapitan polskiej reprezentacji Kuba Błaszczykowski ocenił, że Polska przygotowała jedne z najlepszych mistrzostw w historii i jeszcze długo będziemy zbierać tego owoce. - Przede wszystkim chciałem podziękować kibicom, którzy zawsze byli z nami, zawsze są i zawsze, jestem przekonany, będą - mówił piłkarz.

Od początku mistrzostw do półfinału w Warszawie Polskę odwiedziło 600 tysięcy zagranicznych kibiców. Do 29 czerwca przez polskie strefy kibica przewinęło się 2 miliony 900 tysięcy osób. Euro przebiegło sprawnie, przyjaźnie i radośnie. Udało się nam przed rozpoczęciem Euro ogromnym wysiłkiem zakończyć większość zaplanowanych i realizowanych inwestycji.

Źródło, fot.: platforma.org, pap.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio