Spotkania ze strukturami PO w zachodniej Wielkopolsce - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkania ze strukturami PO w zachodniej Wielkopolsce

Dodano: 05 lipca 2012

Foto

Po zakończeniu i podsumowaniu organizacji Euro 2012 zajmiemy się realizacją kolejnych zapowiedzi z expose premiera. Jesienią przyśpieszymy z wieloma pracami, by zapewnić dalszy, szybki rozwój kraju – mówiłem podczas dzisiejszych (5.07) spotkań ze strukturami Platformy w Nowym Tomyślu oraz Grodzisku [FOTO].
 
Gospodarzem pierwszego, nowotomyskiego spotkania, w którym towarzyszył mi poseł Adam Szejnfeld, był szef powiatowych struktur Adam Janelt.
 
- Dzisiaj podsumowujemy Euro, ale najważniejsze jest to, co dalej. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem licznych nowych ustaw, w tym osłonowych dla tzw. ustawy „67”, ale także nad ustawami, które już są w parlamencie, jak nad ustawą mającą zadośćuczynić firmom, które straciły na pracach przy autostradach, czy też ustawą Prawo zamówień publicznych.

Również Adam Szejnfeld odniósł się do planów rządu i klubu parlamentarnego. Przy tej okazji zaprezentował, m.in. swoją koncepcję dwóch nowych ustaw, nad którymi obecnie pracuje, a mianowicie ustawą mającą ograniczyć zatory finansowe oraz ustawą mającą uwolnić wytwarzanie produktów spożywczych i handel przydomowy oraz okazjonalny. Chodzi o aktywizację ludzi, w tym przede wszystkim kobiet, w małych miasteczkach i na wsiach w zakresie wytwarzania produktów lokalnych i regionalnych.

W otwartej dyskusji z członkami PO, zainteresowani pytali o postępy prac nad nowelizacją ustawy o zamówieniach publicznych. Spore emocje wzbudził temat proponowanej przez ministra sprawiedliwości reformy sądownictwa oraz zminy w Karcie Nauczyciela czy sytuacja w PZPN-ie.
 
Po zakończeniu spotkania w Nowym Tomyślu udałem się do Grodziska, gdzie spotkałem się z radnymi powiatowymi. Gospodarzem spotkania był Sławek Górny, szef PO w powiecie.
 
W rozmowie z rajcami powiatowymi omówiłem postępy w pracach, którymi zajmujemy się obecnie w parlamencie.
- Zaraz po wakacjach przyspieszymy z realizacją zapowiedzianych zmian, tj. zmniejszenie biurokracji, deregulacja zawodów – zapewniłem. Po zakończeniu wielu inwestycji związanych z Euro2012 musimy skupić się na dalszej modernizacji kraju, musimy zachować dotychczasowy wzrost gospodarczy, który bez wątpienia jest kluczem do wszystkiego - dodałem. Obecnie pracujemy również nad obudowaniem reformy emerytalnej, usprawnieniem polityki prorodzinnej, rozwiązaniem kwestii „oskładkowania” urlopów wychowawczych kobiet samozatrudnionych, bądź nie będących na etacie. Ważna jest również  zmiana zasad przyznawania emerytur górniczych - chodzi o sprowadzenie przywilejów jedynie dla grupy pracującej przy wydobyciu – dodałem.

W piątek (6.07) planuję kolejne spotkania z członkami PO, tym razem w południowo-wschodniej Wielkopolsce, tj.: Rawiczu, Śremie i Kaliszu.
 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio