Z wizytą w południowo-wschodniej Wielkopolsce - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wizytą w południowo-wschodniej Wielkopolsce

Dodano: 10 lipca 2012

Foto

Przez dziesięć lat istnienia Platformy jej lokalne struktury w Rawiczu osiągnęły bardzo wiele. PO ma tutaj swoich radnych w gminie i powiecie, przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim, coraz chętniej lokalni działacze startują w wyborach parlamentarnych – mówiłem w piątek (6.07.) w Rawiczu [FOTO].

Dziesiąta rocznica istnienia struktur PO w tym powiecie była doskonałą okazją do spotkań parlamentarzystów okręgu leszczyńsko – kaliskiego z członkami rawickiej Platformy. Uroczystość poprowadził przewodniczący zarządu powiatowego Mariusz Suchanecki, który w słowie wstępnym przypomniał historię lokalnej PO i podziękował wszystkim członkom, parlamentarzystom za zaangażowanie w rozwój miejscowej Platformy.

W Śremie, który również odwiedziłem w piątek, w rozmowie z zarządem powiatowym dominowała tematyka reformy sądów ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina oraz bieżące sprawy powiatu.
Rozumiem postawę samorządów, które mogą stracić sądy działające od dawna w ich miejscowościach, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że minister jest zdeterminowany, aby przeprowadzić zmiany, mające usprawnić pracę sądów rejonowych – mówiłem do zebranych.

Piątkowe spotkania ze strukturami PO w południowo-wschodniej Wielkopolsce zakończyłem w Kaliszu, gdzie w luźnej atmosferze rozmawialiśmy o pracach legislacyjnych, nad którymi obecnie pracuje Sejm.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio