Użytkownicy działek mogą spać spokojnie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Użytkownicy działek mogą spać spokojnie

Dodano: 12 lipca 2012

Foto

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w żaden sposób nie odbije się na użytkownikach działek. Wątpliwości dotyczące zarządu PZD i pozycji, którą miał Związek, pojawiały się od dłuższego czasu. Należy tę kwestię jak najszybciej rozstrzygnąć, aby nie było żadnych wątpliwości, tak aby osoby, które korzystają ze swoich działek, nie miały poczucia zagrożenia. Wszelkie zmiany legislacyjne w tej kwestii nie będą wpływały na funkcjonowanie indywidualnych działek. Ci, którzy te działki dotychczas mieli, mogą spać spokojnie – zapewniał w rozmowie z PAP poseł Paweł Olszewski.

Również wczoraj (4.07), podczas konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego PO posłowie: Urszula Augustyn oraz Witold Pahl i Borys Budka odnieśli się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego [WIDEO]. 

Poseł Witold Pahl zadeklarował, w imieniu Platformy, że Sejm będzie pracował w sposób transparentny nad przygotowaniem nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Zaapelował również do wszystkich środowisk, które są zainteresowane pracą nad ustawą, by wzięły udział w konsultacjach społecznych.

Wtórował mu poseł Borys Budka, przekonując tym samym, że wyrok TK likwiduje monopol PZD, ale w żaden sposób nie narusza praw działkowców. Jak zapewnił użytkownicy działek mogą spać spokojnie.

Natomiast Urszula Augustyn podkreśliła, że wyrok TK jest straszny być może tylko dla monopolistów i na pewno nie należy straszyć tym wyrokiem użytkowników ogródków działkowych.

TK zakwestionował 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Większość z nich przestanie obowiązywać po 18 miesiącach od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw.

Źródło, fot.: klub.platforma.org, PAP, arbiter.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio