Z wizytą w Gostyniu i Pleszewie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Z wizytą w Gostyniu i Pleszewie

Dodano: 16 lipca 2012

Foto

Wraz z senatorem Marianem Poślednikiem spotkałem się dzisiaj (16.07) z gminnymi i powiatowymi strukturami PO w Gostyniu. W spotkaniu udział wzięli również lokalni samorządowcy.
 
W trakcie rozmów wiele miejsca poświęciliśmy problemom, z jakimi borykają się mieszkańcy powiatu gostyńskiego. W kontekście tych spraw, zachęciłem członków gostyńskiej Platformy do udziału w sekretariacie samorządowym wielkopolskiej PO. Sekretariat, jest doskonałym miejscem, w którym realizowane są postulaty samorządowców, można rozwiązać wiele lokalnych problemów - podkreśliłem. Efektywność tej struktury sprawiła, że docelowo podobne sekretariaty mają powstać w Platformie, w innych województwach - dodałem.
 
W dalszej części spotkania przybliżyłem zakres prac, którymi zajmuje się obecnie klub parlamentarny PO, a w świetle licznych pytań o finanse samorządów, przypomniałem zorganizowane przeze mnie spotkanie ministra Rostkowskiego z marszałkami województw. Jego celem było wypracowanie nowego algorytmu dla województw w okresie przejściowym pomiędzy perspektywami unijnymi. Zanim ruszy nowa perspektywa i do województwa będą spływać środki z podatków powstanie luka. Województwa finansują rozpoczęte w obecnej perspektywie inwestycje i w wyniku braku spływających podatków przekroczą próg 55%, stąd potrzeba stworzenia nowego algorytmu – przybliżyłem gospodarzom istotę spotkania samorządowców z ministrem finansów.
 
Sztandarowa reforma sądownictwa ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina wzbudziła wiele emocji podczas kolejnego spotkania w Pleszewie, który wraz z posłem Mariuszem Witczakiem odwiedziłem.
 
Według koncepcji Gowina w Pleszewie ma powstać wydział zamiejscowy sądu w Jarocinie. Nie ma natomiast koncepcji likwidacji powiatów – zapewnialiśmy członków pleszewskiej PO.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio