Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W poranku TOKFM o in vitro i taśmach PSL

Dodano: 17 lipca 2012

Foto

W zeszłym tygodniu PO podjęła decyzję i zdecydowała o stworzeniu jednej ustawy o in vitro, na podstawie projektów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jarosława Gowina. Jestem przekonany, że uda się doprowadzić do kompromisu i do Sejmu trafi jeden projekt ustawy – powiedziałem dzisiaj w TOK FM. Jeśli wczesną jesienią ustawa byłaby kierowana do prac, to mam nadzieję, że wiosną przyszłego roku powinniśmy zbliżać się do finału prac sejmowych – dodałem.

Nie boję się, że prace nad ustawą o zapłodnieniu pozaustrojowym doprowadzą do rozpadu partii Platformy, PO od początku oddycha dwoma płucami. To kwestia uszanowania różnić w istotnych kwestiach światopoglądowych. Zawsze staramy się dyskutować o różnicach. Ani nadzieje opozycji, ani obawy komentatorów nie spełnią się - nie będzie podziału - zapewniłem.

W dalszej części rozmowy przyznałem, że ujawnione przez "Puls Biznesu" „taśmy PSL” to dla mnie zaskoczenie. Tego rodzaju rozmowa ma dość przygnębiający charakter jeśli chodzi o opis zachowań na zapleczu polityki - stwierdziłem.


Źródło, fot. Tokfm.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio