Spotkanie z międzychodzką Platformą - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie z międzychodzką Platformą

Dodano: 19 lipca 2012

Foto

Zgodnie z realizacją postulatów zgłoszonych przez premiera Donalda Tuska w listopadowym exposé, według nowych zasad ulga rodzinna zostanie zwiększona dla rodzin z trójką i większą liczbą dzieci. Natomiast rodziny z jednym dzieckiem będą mogły skorzystać z ulgi, pod warunkiem że ich łączny dochód roczny nie przekroczy 112 tys. zł  – mówiłem podczas wtorkowego (17.07) spotkania ze strukturami PO w Miedzychodzie.

Przybliżajc istotę zmian w uldze rodzinnej, podkreśliłem, że zaproponowane rozwiązania sprawią, iż w większym stopniu będzie można skorzystać z ulgi prorodzinnej, a rodziny wielodzietne będą bardziej promowane. Zmiany w uldze na dzieci w 2013 roku są tak skonstruowane, aby budżet na nich nie skorzystał. Wpływ na wysokość dochodów budżetowych zmieni się dopiero w 2014 r., wtedy na ten cel zostanie przeznaczone dodatkowo ok. 3 mln zł. Nowe propozycje resortu finansów będą bardziej korzystne dla społeczeństwa niż obecne - dodałem.

W dalszej części spotkania nie zabrakło pytań o trwałość koalicji PO – PSL, np. w związku z reformą sądownictwa. Spór wokół likwidacji niektórych sądów rejonowych nie podzieli koalicji. Sprzeciw Polskiego Stronnictwa Ludowego wobec planów ministra sprawiedliwości, to przejaw normalnych różnic zdań w koalicji – podkreśliłem. Nie ma wśród ludowców zgodny na zmiany proponowane przez ministra Gowina, ale także część samorządowców z PO śle protesty. To nie jest tak, że ta reforma przechodzi bez perturbacji – dodałem.

Wizytę w Międzychodzie zakończyłem omówieniem prac klubu parlamentarnego PO.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio