Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Ostatnie posiedzenie Sejmu przed wakacjami

Dodano: 24 lipca 2012

Foto

Podczas 19. posiedzenia Sejmu zajmiemy się, m.in. rządowym projektem zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozpatrzymy też poselski projekt ustawy o zmianie prawa energetycznego i poselski projekt nowelizacji kodeksu karnego. Wysłuchamy również informacji o działalności Sądu Najwyższego w 2011 r. oraz informacji o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2011 r.

Rządowy projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje likwidację ulgi internetowej, stosowaniu 50 proc. kosztów uzyskania przychodów z tytułu, m.in. umów autorskich oraz zmiany w odliczaniu ulg na dzieci.

W przypadku małżeństw oraz osób samotnie wychowujących dzieci, które posiadają jedno dziecko na utrzymaniu, projekt zakłada, że ulga nie będzie przysługiwała, jeżeli suma dochodów przekroczy kwotę 112 tys. zł. W przypadku osób, które nie są małżeństwem, a wychowują jedno dziecko, limit dochodu pozwalający na odliczenie ulgi wynosić będzie 56 tys. zł. Rodziny z dwójką dzieci zachowają prawo do ulgi bez zmian i bez względu na osiągnięty dochód. Ponadto, w przypadku rodzin z co najmniej trójką dzieci, ulga na trzecie dziecko zostanie podwyższona o 50 proc., a na czwarte i każde kolejne dziecko o 100 proc. W tym przypadku dochód rodziców nie będzie limitowany.

Projekt uzasadni Minister Finansów.Źródło, fot. sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski, tvpparlament.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio