W Głosie Wielkopolskim o, m.in. związkach partnerskich i metodzie in vitro - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W Głosie Wielkopolskim o, m.in. związkach partnerskich i metodzie in vitro

Dodano: 14 sierpnia 2012

Foto

Nasz projekt regulacji związków partnerskich jest gotowy. Obecnie konsultujemy go wewnątrz klubu. Mam nadzieję, że zgłosimy go do laski marszałkowskiej na początku września. I wtedy rozpoczniemy prace nie nad drugą, inaczej nazwaną, formą prawną związku małżeńskiego, ale nad rzeczywistą umową o związku partnerskim. Będzie regulowała sporo spraw istotnych dla ludzi, którzy nie zawarli związku małżeńskiego, a jednocześnie nie będzie zapominała o obowiązkach, jak to było w projekcie RP – mówiłem dla Głosu Wielkopolskiego.
 
Projekt Ruchu Palikota odrzucono z prostego, ale poważnego powodu - błędów konstytucyjnych oraz mechanicznego wpisania do ponad 150 ustaw zwrotu "związek partnerski" obok związku małżeńskiego, co miało nadać im identyczne prawa. Nie ma na to miejsca w Konstytucji, to kompletnie nieuprawnione - dodałem.
 
Cała rozmowa, poświęcona związkom partnerskim, metodzie in vitro i nowemu, pochodzącemu z Wielkopolski ministrowi rolnictwa Stanisławie Kalembie, dostępna jest na stronie Głosu Wielkopolskiego.


Źródło, fot.: głoswielkopolski.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio