Facebook Flickr YouTube Sejmometr

IPN sam nie zadbał o swoje interesy

Dodano: 24 sierpnia 2012

Foto

Instytut Pamięci Narodowej sam przez wiele lat nie zadbał o swoje interesy, a obcięcie budżetu IPN-u na 2012 r. było wnioskiem całej PO, uzgodnionym z ministerstwem finansów – zaznaczyłem dzisiaj (24.08) w rozmowie z TVP Info.

W istocie ja, jako szef klubu podpisuję wszystkie poprawki, w tym sensie jest to poprawka Grupińskiego. Natomiast była to poprawka PO uzgodniona z ministerstwem finansów, ponieważ obcinaliśmy budżety wszystkich centralnych instytucji – dodałem.

Problem jest taki, że co roku instytucje, które same sobie przygotowują budżety oczekują od Sejmu i ministerstwa, i od nas jako podatników, że będziemy im nieustannie powiększać budżety. My musimy zawsze, szczególnie jak są trudne lata z punktu widzenia gospodarczego, obcinać tego rodzaju oczekiwania – podkreśliłem.

IPN przede wszystkim przez wiele lat sam nie zadbał o swoje interesy. Nie potrafił nawet podpisać umowy najmu z Ruchem, inwestując tam 17 mln zł naszych publicznych pieniędzy. Instytut Pamięci Narodowej powinien więc zacząć tę sprawę od rozliczenia się z samym sobą - stwierdziłem.

Łącznie budżet IPN-u obniżono o 24 mln zł. Środki miały być przeznaczone na sfinansowanie zakupu nowej siedziby.
 
Źródło, fot. pap, rp.pl, polskathetimes, ipn.gov.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio