Wczesną jesienią nowe otwarcie w pracach rządu - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wczesną jesienią nowe otwarcie w pracach rządu

Dodano: 24 sierpnia 2012

Foto

Jesienią przedstawimy w Sejmie i w Senacie projekty związane z dokończeniem realizacji expose premiera. Będzie to nowe otwarcie, czyli kolejna faza tej kadencji, którą otworzy premier swoim ważnym wystąpieniem – poinformowałem w dzisiejszej (24.08) rozmowie z TVP Info. Chodzi  o zmianę sposobu działania państwa na bardzo wielu polach – dodałem

Wystąpienia premiera możemy spodziewać się u progu jesieni. Być może będzie to przełom września i października.  Będzie to zależne od kalendarza prac rządu - zaznaczyłem.

W dalszej części rozmowy poinformowałem, iż rząd będzie starał się pokazać, że musi dbać o bezpieczeństwo obywateli, ich dochodów, zarobków. Dopytywany, czy należy spodziewać się podwyżki podatków, odparłem, że nie, nie widzę takiego zagrożenia, na razie gospodarka jest w stanie dobrym.

Moim zdaniem, przyszłym zagrożeniom trzeba umiejętnie się przeciwstawić obecnym działaniem, czyli trzeba dobrze przygotować przyszłoroczny budżet, by nie był on „rozdęty”, jeśli chodzi o wydatki.

W kontekście planowanych zmian, mówiłem o kwestiach związanych z przemianami na wsi. Jak wyjaśniłem, chodzi o przejście rolników na podatek dochodowy, a zmiany w KRUS-ie będą tego konsekwencją.

Mamy również wiele rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o zmiany w sposobie działania części ustaw dotyczących sfery budżetowej - myślę tutaj o zmianach w Karcie Nauczyciela. Jest bardzo wiele pól, w których musimy zmienić sposób działania państwa - dodałem.


Źródło, fot. gazeta.pl, pap.pl, Maciej Śmiarowski/KPRM.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio