Byłoby lepiej, gdyby opozycja skoncentrowała się na pozytywnym programie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Byłoby lepiej, gdyby opozycja skoncentrowała się na pozytywnym programie

Dodano: 29 sierpnia 2012

Foto

W sprawie wniosku PiS-u o powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, zapewne wnioskować będziemy o jego odrzucenie w pierwszym czytaniu. Uważam to za absolutnie uzasadnione – poinformowałem podczas dzisiejszej (29.08) rozmowy z dziennikarzami.

Jestem przekonany, że tak, jak do tej pory koalicja będzie w tego rodzaju sprawach działać zgodnie. Nie widzę tutaj zagrożenia, abyśmy nie wypracowali wspólnego z PSL-em zdania - dodałem.

W mojej ocenie, czwartkowa informacja ws. Amber Gold na pewno doświetli to, co już dzisiaj wiemy. Zapewne parę rzeczy uszczegółowi. Ale myślę, że dzisiaj wiemy już bardzo dużo dzięki informacjom, które spływają od instytucji rządowych, jak i dzięki informacji prokuratora generalnego odnośnie jemu podległych służb i błędów tych służb - zaznaczyłem.

Opozycja wątpi, iż premier cokolwiek wyjaśni. Myślę, że opozycja prawdopodobnie nie wątpi jedynie w swoje istnienie. Byłoby lepiej, gdyby skoncentrowała się na pozytywnym programie. Od dłuższego czasu powtarzam, że oczekujemy ze strony opozycji merytorycznych, poważnych propozycji, a mamy ciągle albo kadłubowe nowelizacje, albo projekty niezgodne z konstytucją, niespójne. Zapowiadanej ofensywy jak nie było, tak nie ma. Natomiast jest bardzo dużo bicia piany - konkludowałem.

W czwartek, w sejmie premier Donald Tusk i prokurator generalny Andrzej Seremet mają przedstawić informację ws. Amber Gold - przyp.

 
 
Źródło, fot. pap.pl, sejm.gov.pl / Krzysztof Białoskórski


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio