PO składa projekt ustawy o związkach partnerskich - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PO składa projekt ustawy o związkach partnerskich

Dodano: 30 sierpnia 2012

Foto

Jeszcze w tym tygodniu do laski marszałkowskiej ma trafić projekt ustawy o związkach partnerskich, autorstwa Artura Dunina. Dokument już przed kilkoma miesiącami został przekazany władzom klubu, zatwierdzony, a przez okres wakacji parlamentarzyści PO mogli zgłaszać do niego uwagi. Ponieważ takich uwag nie było, władze klubu PO zdecydowały we wtorek, że projekt  zostanie w najbliższym czasie złożony w Sejmie – poinformowałem podczas wczorajszej (29.08) konferencji prasowej klubu parlamentarnego PO. W spotkaniu z dziennikarzmi, wraz ze mną, udział wzięli Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Artur Dunin [WIDEO, AUDIO].

Projekt, regulujący kwestie dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów i obowiązku alimentacyjnego, trafi teraz do komisji sejmowej. Zatem posłowie będą mieli wpływ na ewentualne zmiany w projekcie, a przy głosowaniu nad nad nim, tak jak zwykle w sprawach światopoglądowych, w klubie PO nie będzie obowiązywała dyscyplina – zaznaczyłem.

Projekt zakłada, że dwie osoby - hetero- lub homoseksualne - będą mogły zawrzeć przed notariuszem albo przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego umowę związku partnerskiego. Projekt reguluje także kwestię dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów, obowiązku alimentacyjnego, prawo dostępu do informacji medycznej o partnerze czy prawo decydowania o pochówku.

Więcej na stronie klubu.


Źródło, fot.: klub.platforma.org, polsieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio