Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza" w Poznaniu - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza" w Poznaniu

Dodano: 06 września 2012

Foto

Obsypaniem kwiatami przez "Zosię" i "Tadeusza" pomnika wieszcza Adama Mickiewicza w Poznaniu zainaugurowane zostanie niezwykłe wydarzenie Narodowe Czytanie Pana Tadeusza. W poznańskiej części projektu udział wezmą również samorządowcy i parlamentarzyści, wśród których i ja, z wielką przyjemnością odczytam fragmenty epopei. 

Podczas uroczystości zostaną zaprezentowane również fragmenty Pana Tadeusza "po poznańsku”, autorstwa Lecha Konopińskiego, w wykonaniu aktorów Teatru Nowego: Danieli Popławskiej i Michała Grudzińskiego.


W dalszej części wydarzenia, o godz. 18:00, w kościele Świętego Marcina odprawiona zostanie msza w intencji poległych w kampanii 1812 roku oraz za spokój duszy Adama Mickiewicza. Po mszy, o godz. 19:30 na dziedzińcu przykościelnym Janusz Pazder opowie o związkach Adama Mickiewicza z Wielkopolską i Poznaniem. 

Do wspólnego czytania epopei narodowej, w sobotę, 8 września, w godz.14-15.30, na placu Adama Mickiewicza, pod pomnikiem wieszcza, zaprasza prezydent miasta Poznania i dyrektor Biblioteki Raczyńskich. Projekt Narodowe Czytanie Pana Tadeusza zainicjowany został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.


Więcej informacji o akcji: prezydent.pl, poznan.plŹródło, fot. prezydent.pl, poznan.pl, teatr.lublin.pl, polskalokalna.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio