Kontynuacja reformy wymiaru sprawiedliwości - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kontynuacja reformy wymiaru sprawiedliwości

Dodano: 18 września 2012

Foto

Sędziowie będą podlegać ocenie, jeśli chodzi o szybkość postępowania, trafność orzeczeń. Ich praca będzie oceniania w kontekście utrzymywania pewnego standardu kontaktu ze stronami postępowania - mówił poseł Witold Pahl podczas dzisiejszej (18.09.) konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego PO. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył również poseł Andrzej Halicki [WIDEO].

 

Posłowie przypomnieli działania Platformy Obywatelskiej na rzecz skutecznej poprawy funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Od 1 stycznia 2013 roku wprowadzony zostanie system oceny pracy sędziów, jak również menedżerski sposób zarządzania sądami. W oparciu o komisje konkursowe wyłaniani zostaną dyrektorzy jednostek. Ich zadaniem będzie odciążenie sędziów od spraw administracyjnych, zapewnienie sprawnego funkcjonowania infrastruktury sądu oraz efektywne zarządzanie zasobami personelu pomocniczego - dodał poseł Pahl.

 

Jeśli ktoś uważa, że sędziowie i prokuratorzy sami z siebie się zreorganizują w trosce o wizerunek wymiaru sprawiedliwości, to chyba są to nadzieje płonne - argumentował potrzebę zmian poseł Halicki. Niezbędne są regulacje, które były przyjmowane z ostrą krytyką przez środowiska sędziowskie i prokuratorskie, a także przez opozycję - konkludował.

 

Źródło, fot.: klub.platforma.org, ms.gov.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio