Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Obchody Roku ks. Piotra Skargi

Dodano: 19 września 2012

Foto

Sesją naukową w Sali Kolumnowej Sejmu i odsłonięciem pomnika ks. Piotra Skargi uczczono wczoraj (18.09.)  czterechsetną rocznicę śmierci renesansowego kaznodziei. Inicjatorem wydarzeń był Katolicki Zespół Edukacyjny w Warszawie [ZDJĘCIA].

 

Pomnik stanął na terenie przykościelnym par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na warszawskiej Woli, w bezpośrednim sąsiedztwie, ww. kompleksu edukacyjnego, którego jezuita jest patronem. Fundatorem pomnika jest społeczność szkolna.

 

Wczorajsze wydarzenia to nie wszystko, co przewidziała młodzież i dyrekcja zespołu szkół, dla uczczenia Roku ks. Piotra Skargi. Już pod koniec września przewidziana jest gra miejska śladami jezuity dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Przedsięwzięcie odbędzie się na terenie obszaru Powiśla i Starego Miasta. Celem projektu jest zapoznanie uczestników z życiem i spuścizną kaznodziei.

 

W ubiegłym roku, przekonani o szczególnym znaczeniu dorobku jezuity,jako jednego z najwybitniejszych polskich twórców epoki renesansu, podjęliśmy w Sejmie uchwałę stanowiącą rok 2012 Rokiem ks. Piotra Skargi [UCHWAŁA].

 

Źródło: skarga.edu.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio