Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rada Regionu Wielkopolskiego PO RP w Pile [FOTO]

Dodano: 24 września 2012

Foto

Niemal co drugi dzień proponujemy projekty nowych ustaw, czy też ważne zmiany w już obowiązujących przepisach. Wystarczy wspomnieć ostatnią konferencję posła Mariusza Witczaka w temacie „mowy nienawiści”, moje i posła Adama Szejnfelda wystąpienie poświęcone likwidacji zatorów płatniczych – relacjonowałem podczas rady regionu wielkopolskiej Platformy projekty, którymi obecnie zajmują się parlamentarzyści PO. Dodatkowo, nasi posłowie i senatorowie pracują nad  przyszłorocznym budżetem państwa i szykują się do debaty nad nim, oczekujemy także nowego rozdania, o którym pan premier zapewne powie podczas, tzw. drugiego expose – kontynuowałem [ZDJĘCIA].

 

Rozpoczynając posiedzenie rady, przypomniałem, że przyjęliśmy zasadę, aby spotykać się w subregionach, aby rozmawiać i dyskutować poza sprawami krajowymi o tym, co jest lokalnie ważne dla naszych mieszkańców w poszczególnych częściach Wielkopolski. I taki też charakter miała nasza sobotnia (22.09.) rada regionu.

 

W dalszej części spotkania, w sprawach organizacyjnych głos zabrał poseł Mariusz Witczak, a następnie poseł Szejnfeld odniósł się do projektu nowelizacji ustawy o podatku CIT, PIT, VAT. Jak podkreślił poseł Witczak silnym filarem PO w Wielkopolsce są struktury lokalne i powiatowe, dlatego zorganizowaliśmy forum samorządowe, tzw. sekretariaty. W spotkaniach uczestniczą nasi samorządowcy, osoby które sympatyzują z PO, jak i osoby programowo zainteresowane pewnymi kwestiami. W tym roku planujemy w Wielkopolsce zorganizować jeszcze cztery sekretariaty, w każdym z okręgów wyborczych - dodał sekretarz regionu.

 

Obecni podczas obrad marszałek Marek Woźniak oraz wojewoda Piotr Florek zaprezentowali zarys nowej strategii rozwoju województwa oraz przedstawili perspektywy regionu na następne lata.  

 

Posiedzenie rady poprzedziły obrady zarządu regionu i konferencja prasowa z lokalnymi mediami, a zakończyła otwarta dyskusja na temat sytuacji w województwie.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio