Spotkanie z gnieźnieńską Platformą [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie z gnieźnieńską Platformą [FOTO]

Dodano: 09 października 2012

Foto

Obecnie mamy kolejną quasi-ofensywę PiS-u. Parę ich już przeżywaliśmy i dlatego uważam, że zmiany Prawa i Sprawiedliwości będą bardzo szybkie i nie należny się przywiązywać do tej skóry owieczki – komentowałem działania PiS-u podczas poniedziałkowego (8.10.) spotkania ze strukturami gnieźnieńskiej Platformy. W spotkaniu udział wziął również poseł Mariusz Witczak oraz senator Piotr Gruszczyński.

 

Jesteśmy w sytuacji lidera, którego wszyscy gonią i musimy sobie zdawać z tego sprawę, i nie przejmować się sytuacją, w której po raz pierwszy, po pięciu latach, w jednym badaniu wahnęły nam sondaże – oceniłem ostatni sondaż TNS Polska dla programu "Forum" TVP Info. Nie wiadomo w ogóle czy ten wynik potwierdzi się w kolejnym badaniu, dlatego też nie możemy mówić o trendzie spadkowym, bo to jednorazowe badanie. Sądząc po wyniku innych partii wydaje się, że PiS zyskał głównie na elektoracie lewej strony sceny politycznej – dodałem.

 

Pytany o „drugie expose” premiera, zaznaczyłem, iż moim zdaniem, szef rządu Donald Tusk wiele miejsca w swoim wystąpieniu poświęci gospodarce, zapewne usłyszymy też o, m.in. emeryturach górniczych, zmianach w Karcie Nauczyciela, reformie KRUS oraz o liberalizacji polityki kredytowej. Szczegóły poznamy jednak podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (10-12.10.).

 

Dalszą część dyskusji poświęciliśmy sprawom Gniezna i subregionu. Nie zabrakło też pytań o kwestie wewnętrzne wielkopolskiej Platformy.

 

Dziękuję, raz jeszcze, senatorowi Piotrowi Gruszczyńskiemu za zaproszenie na spotkanie, podczas którego mogliśmy przedyskutować to, co się dzieje na krajowej scenie politycznej, ale przede wszystkim skupić się nad możliwościami rozwiązania problemów regionu.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio