Kluby PO i PSL zgłoszą uwagi do projektu ws. rozliczania VAT - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kluby PO i PSL zgłoszą uwagi do projektu ws. rozliczania VAT

Dodano: 10 października 2012

Foto

Kluby PO i PSL zgłoszą do Ministerstwa Finansów uwagi do założeń projektu ustawy ws. rozliczania VAT - poinformowałem w rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej. Taka decyzja zapadła na wtorkowym (9.10.) spotkaniu kierownictw obu klubów z udziałem wiceministra gospodarki Mariusza Haładyja. 

 

Omawialiśmy założenia do tej ustawy przyjęte przez rząd, jeśli chodzi o podatek VAT. Mieliśmy pewne uwagi, co do szczegółowych rozwiązań. Myślę, że będziemy chcieli wnieść jako kluby parlamentarne, jeszcze na etapie pomiędzy założeniami, a ostatecznym projektem, pewne uwagi do Ministerstwa Finansów tak, aby ta ustawa miała jak najkorzystniejszy kształt dla przedsiębiorców, dla podatników - podkreśliłem.

 

Dopytywany, co stanie się z przedstawionym pod koniec sierpnia projektem Adama Szejnfelda, przewidującym zmiany w CIT, PIT i VAT mające na celu likwidację patologii zatorów płatniczych, odparłem, że zobaczymy, jak daleko idące rozwiązania będzie proponował rząd, jeśli chodzi o pozostałe dwa podatki. Kiedy ostateczny kształt ustawy rządowej spłynie do Sejmu będziemy wiedzieli, co z naszego projektu ewentualnie będziemy mogli uwzględnić.

 

Wtorkowe spotkanie kierownictw klubów PO i PSL ma być jednym z cyklu spotkań koalicyjnych, dotyczących prac nad projektami, które koalicja przygotowuje w Sejmie. Spotkania mają się odbywać co dwa tygodnie - poinformowałem.

 

Źródło, fot. gazeta z pap.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio