Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W radiowej Trójce o "drugim exposé" premiera

Dodano: 15 października 2012

Foto

Uważam, że piątkowe wystąpienie premiera było przełomowe, nie z tego względu, że było ono pełne ognia ideologicznego, czy świetnych retorycznych zwrotów, tylko dlatego, że premier przedstawił program na ten czas przejściowy, między dwiema perspektywami finansowymi – podsumowałem wystąpienie szefa rządu w sobotnim (13.10) „Śniadaniu w Trójce”.

 

Trzeba pamiętać, że w tym okresie wielu inwestorów, zarówno prywatnych jak i publicznych takich, jak samorządy będzie musiało spłacać kredyty z dużych inwestycji  z poprzedniego okresu, a będzie miało mniejsze przychody z, chociażby  CIT-ów, bo nie będzie tych inwestycji z nowej perspektywy finansowej - dodałem.

 

Świetnie, że rząd wyszedł z ofensywą, żeby ten okres przejściowy „wziąć na barki” i rozpocząć mocne inwestowanie zanim wpłyną kolejne pieniądze unijne.  Tym bardziej, że i tak nasza gospodarka musi szykować się do czasów, w których tych pieniędzy unijnych  będzie mniej. Nie możemy ciągle liczyć na to, że środki zewnętrzne będą pobudzały naszą gospodarkę. Musimy ją bardzo mocno postawić na nogi - przekonywałem.

 

Kontynuując ocenę „drugiego expose” Donalda Tuska, zwróciłem uwagę, że było ono przełomowe także z tego względu, co podkreśliłem w swoim wystąpieniu w Sejmie, że w odróżnieniu do pierwszej fali kryzysu, gdzie ostro cięliśmy wydatki i ostrożnie podchodziliśmy do tego, co się dzieje w gospodarce,  tak teraz, naprzeciw drugiej fali kryzysu rząd wychodzi z ofensywą - podkreśliłem.

 

Kończąc, zaznaczyłem, iż ważną kwestią, jeżeli chodzi o rynek pracy, będzie fakt rozliczania powiatowych urzędów pracy za skutecznie zdobyte miejsca pracy, a nie wyłącznie za ilość przeprowadzonych szkoleń. To jest zupełnie inne podejście do problemu bezrobocia i bardzo się z tej filozofii cieszę – puentowałem .

 

Cała rozmowa dostępna na stronie: polskieradio.pl

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio