Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Zachodnia obwodnica Poznania zostanie dokończona [FOTO]

Dodano: 16 października 2012

Foto

Deklaracja premiera i ministra jest jednoznaczna: zachodnia obwodnica Poznania, pomiędzy Tarnowem Podgórnym a Rokietnicą, zostanie dokończona. W ciągu dwóch, trzech tygodni będzie decyzja o rozpisaniu przetargu, a w tym roku procedury przetargowe na pewno się rozpoczną - zapewniałem podczas poniedziałkowej (15.10.) konferencji prasowej w Poznaniu.

 

Budowę brakującego odcinka drogi deklarował premier Donald Tusk podczas swojego piątkowego wystąpienia w Sejmie - przypomniałem. Prawo nie pozwala przeprowadzać przetargu, jeśli nie ma zabezpieczenia finansowego, ale w tym roku środki już będą - dodałem.

 

Zielone światło dla obwodnicy

 

Dotychczasowe problemy z dokończeniem zadania wynikały z oszczędności związanymi z dwoma przetargami

    

rozstrzyganymi wcześniej o czym mówiłem już w czerwcu. Jak rozumiem z wypowiedzi premiera, teraz to pewna sprawa, teraz zostało zapalone zielone światło i należy się z tego wyłącznie cieszyć – podkreśliłem.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami podsumowałem też piątkowe "drugie exposé" szef rządu. Zaznaczyłem, że zapowiedź ofensywnego podejścia do drugiej fali kryzysu gospodarczego jest niezwykle celna, szczególnie okresie przejściowym, między dwiema unijnymi perspektywami finansowymi.

 

Więcej: [GALERIA]: tutaj

 

 

 

 

 

Źródło: radiomerkury.pl, gazeta.pl, gloswielkopolski.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio