Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Spotkanie z poznańskimi strukturami PO [FOTO]

Dodano: 17 października 2012

Foto

Istotną rzeczą, która wynika z „drugiego expose” szefa rządu jest zapowiedź wzmocnienia finansowania inwestycji. Przełoży się to na wzrost gospodarczy, a przede wszystkim na nowe miejsca pracy – oceniałem wystąpienie premiera Donalda Tuska w Sejmie, podczas poniedziałkowego (15.10) spotkania ze strukturami PO w Poznaniu. Dyskusja o tezach i założeniach wystąpienia szefa rządu oraz sprawy sejmowe zdominowały pierwszą część naszego spotkania, którego gospodarzem był poseł do PE Filip Kaczmarek [ZDJĘCIA].

 

Kontynuując ocenę „drugiego expose”, przypomniałem, iż w pan premier publicznie potwierdził dokończenie zachodniej obwodnicy Poznania. Ta obietnica zostanie spełniona, to jest pewna sprawa, teraz zostało zapalone zielone światło i należy się z tego wyłącznie cieszyć – podkreśliłem.

 

Nawiązując do ostatnich wydarzeń politycznych, przywołałem kwestię głosowania, w którym część posłów Platformy poparła rozpoczęcie prac nad radykalną nowelizacją ustawy antyaborcyjnej, autorstwa Solidarnej Polski. Według mnie, źle się stało, że do tego doszło. Osobiście jestem zwolennikiem tezy, że nie wolno zmieniać ustawy aborcyjnej, bo jej istotą jest kompromis i nie ma sensu wywoływać światopoglądowej wojny, zwłaszcza, że naszą siłą, siłą Platformy jest odpowiedzialność za Państwo - zaznaczyłem.

 

W odniesieniu do reformy sądownictwa ministra Gowina, zmniejszającej ilość sądów rejonowych, przypomniałem, że w tym temacie szef resortu sprawiedliwości nie ma poparcia w mojej osobie, nie ma poparcia władz klubu. Problem z polskim sądownictwem nie polega na likwidacji mniejszych jednostek ze względu na zatory, bo te są największe w dużych miastach i tego typu przesłanki nie powinny być argumentem za przeprowadzaniem tej reformy, w taki sposób. Moim zdaniem, nie jest to reforma udana i to zawsze będę podkreślał, i minister doskonale o tym wie – zaznaczyłem.

 

W drugiej części spotkania, wraz z eurodeputowanym Filipem Kaczmarkiem odpowiadałem na liczne pytania dotyczące polityki wewnętrznej PO oraz planów rządu.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio