Facebook Flickr YouTube Sejmometr

W sprawie in vitro osiągnęliśmy kompromis [WIDEO]

Dodano: 24 października 2012

Foto

Po spotkaniu klubowego zespołu ds. in vitro, mogę powiedzieć, że w tej sprawie osiągnięto kompromis. Prace nad ustawą będą się toczyły równolegle z pracami rządu nad konwencją bioetyczną. Gdy konwencja trafi do Sejmu, będziemy mogli nasze przepisy zaproponować w postaci ustawy - powiedziałem w środę (24.10.) dziennikarzom po spotkaniu zespołu z premierem Donaldem Tuskiem [WIDEO].

 

Myślę, że osiągnęliśmy kompromis. Ustaliliśmy, że w ustawie nie powinniśmy decydować o pewnych szczegółowych rzeczach. Powinniśmy się zająć przepisami, które będą dotyczyły szczególnie kwestii ochrony zarodków po ich utworzeniu. To będzie podstawa naszych prac - wyjaśniłem. Powinniśmy być gotowi z tymi przepisami do końca roku – dodałem.

 

Moim zdaniem, uznano, że w ustawie nie powinno się rozstrzygać kwestii szczegółowych, jak liczba tzw. zarodków nadliczbowych. Pewne kwestie nie powinny być rozstrzygane w głosowaniach politycznych, powinny być uregulowane w programie zdrowotnym - zaznaczyłem.

 

W wewnątrzklubowym zespole Platformy powstało przedpole, co do którego się wszyscy zgadzają, niezależnie od skrzydła Platformy. Różnice zdań będą wyjaśniane na bieżąco – poinformowałem.

 

Źródło, fot.: gazeta za pap.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio