Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Obywatelski projekt ustawy zasługuje na przedyskutowanie w sejmowych komisjach [AUDIO]

Dodano: 08 listopada 2012

Foto

Skierowanie do dalszych prac obywatelskiego projektu blokującego reorganizację sądów, to nie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości – mówiłem dzisiaj (8.11.) w rozmowie z dziennikarzami [AUDIO].

 

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu w sprawie reorganizacji sądów zaplanowano na dzisiejsze popołudnie. Nie spodziewam się na tym posiedzeniu głosowania nad tym projektem, bo żaden z klubów nie zamierza złożyć wniosku o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Oznacza to, że projekt trafi do komisji - poinformowałem.

 

Uważam, że obywatelski projekt ustawy zasługuje na przedyskutowanie w sejmowych komisjach. Chcemy rozważyć, czy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin ma rację w sprawie tak głębokiej reorganizacji sądów w małych miejscowościach. Projekt obywatelski powinien być przynajmniej przedyskutowany - tłumaczyłem.  

 

To nie jest żadne wotum nieufności, nie przesądzamy o tym, jak będziemy ostatecznie głosować. Minister Gowin nie konsultował z klubem rozporządzenia, które podpisał na początku października - dodałem.

 

Rozporządzenie ma wejść w życie w styczniu 2013 roku. Zgodnie z nim, 79 małych sądów stanie się zamiejscowymi wydziałami większych jednostek.

 

Źródło, fot. : polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio