Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Spotkanie z powiatowymi strukturami PO w Poznaniu [FOTO]

Dodano: 12 listopada 2012

Foto

W niezwykle szybki sposób narastają problemy w samorządach, dlatego od pewnego czasu staramy się zwracać premierowi uwagę, że ich kwestie muszą być podjęte od nowa – mówiłem, pytany o prace klubu nad rozwiązaniem licznych problemów jednostek samorządu terytorialnego, podczas dzisiejszego (12.11.) spotkania z powiatowymi strukturami PO w Poznaniu [FOTO].

 

W dyskusji klubowej nad zasadami finansowania samorządów, przekonywałem parlamentarzystów, aby poparli, np. pomysł zwiększenia środków na, tzw. „schetynówki” i tym samym wsparli uboższe gminy - informowałem.

 

Obecne rozwiązania sprawiają, że na budowę dróg stać tylko bogate gminy i tam, gdzie te drogi są w miarę porządne, zrobi się następne, a tam, gdzie te drogi są fatalne, bez zmiany zasad finansowania na 50/50, pozostaną, niestety, fatalne - stwierdziłem. Muszą być nowe zasady umożliwiające gminom budowę "schetynówek", ich remont bez bariery dotychczasowego, wysokiego wkładu własnego - przekonywałem.

 

Dopytywany, w dalszej części spotkania,  o ocenę ostatnich wypowiedzi prezesa PiS-u po publikacji Rzeczpospolitej, podkreśliłem, że Jarosław Kaczyński zarzucając wprost polskim władzom mord na 96 pasażerach tupolewa przekroczył barierę przyzwoitości w polityce. Sposób budowania polityki na trumnach znalazł od razu odbicie w sondażach. Po ożywieniu się retoryki smoleńskiej w PiS-ie, wyborcy dali znać, że jednak są za Polską normalną,  racjonalną, bezpieczną, bez psychicznego szaleństwa – dodałem.

 

Drugą część dyskusji, którą prowadził przewodniczący zarządu powiatowego PO Jan Grabkowski, zdominowały pytania o sprawy wewnętrzne wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio