Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia [AUDIO, WIDEO]

Dodano: 20 listopada 2012

Foto

W dzisiejszych (20.11.) "Sygnałach Dnia", na antenie radiowej Jedynki, komentowałem pierwsze doniesienia o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o planowanie zamachu na polskie organy władzy oraz wybór Janusza Piechocińskiego na nowego prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego [AUDIO, WIDEO].

 

Jeśli informacje podawane przez prokuraturę się potwierdzą, będzie to pierwszy od dawna przypadek takiego zagrożenia państwa. W naszej rzeczywistości politycznej tego rodzaju wydarzenie jest chyba wydarzeniem pierwszym od nie pamiętam jak dawna - oceniłem. Przynajmniej od tego nieuchwytnego pseudobombera, który w 2005 roku chyba podkładał atrapy, ale to była atrapa, to była inna sytuacja – dodałem. Nie znam szczegółów postępowania, ale sprawa wygląda na bardzo poważną. Jest to informacja na pewno bardzo martwiąca, bo pokazująca, że sytuacja w Polsce ma swoje zagrożenia i napięcia, z których na co dzień sobie czasami nie zdajemy sprawy – powiedziałem.

 

Oceniając obecną sytuację polityczną po zmianie szefa partii koalicyjnej, podkreśliłem, że w pełni uznaję decyzję premiera Pawlaka o odejściu z rządu w sytuacji, w której nie został mu przedłużony mandat zaufania w samym Polskim Stronnictwie Ludowym na następną kadencję, bo tego wymaga się od polityka, żeby umiał w sytuacji, w której taki mandat jest mu cofany, żeby umiał ustąpić miejsca tym, którzy przejmują odpowiedzialność za niego, za daną partię czy sprawy, czy ministerstwo. Decyzja Pawlaka, moim zdaniem, jest właściwa, podjęta w odpowiednim momencie. Może atmosfera temu towarzysząca była trochę jeszcze taka zanurzona w napięciu, które towarzyszyło wyborom sobotnim w partii... - konkludowałem.

 

Cały zapis rozmowy dostępny jest na stronie radiowej Jedynki.

 

 

Żródł. foto.: polskieradio.pl

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio