Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Niesiołowski nie przekracza granic jak Braun [WIDEO]

Dodano: 27 listopada 2012

Foto

Politycy PiS-u postanowili z Niesiołowskiego zrobić "ekwiwalent sposobu uprawiania polemik słownych". Jest on absolutnie nieodpowiedni do tego, co oni opowiadają o zbrodni, które popełniło państwo polskie na 96 pasażerach. Różnica skali jest tu ogromna – mówiłem dzisiaj (27.11.) w TOK FM [WIDEO].

 

Stefan Niesiołowski jest politykiem, który używa mocnych słów, ale jednak to są zawsze przymiotniki, określenia mocne. Na pewno jednak nie przekracza granic, co się dzieje chociażby u takich ludzi jak Palikot czy jeszcze w gorszym przypadku u Grzegorza Brauna. To jest zupełnie inny poziom – dodałem.

 

Kontynuując wątek problemu mowy nienawiści w polskiej polityce, podkreśliłem, że jestem przekonany, że prokuratura powinna uważnie przyglądać się przypadkom ostrych słów, bo mowa nienawiści jest czymś, co nas zaraża i powoduje, że życie polityczne może stać się w Polsce rzeczywiście nieznośne. W takich przypadkach prawa nie można stosować w sposób letni. Powinno ono być albo stosowane, albo powinno być twardo mówione, że w tym przypadku stosowano być nie może – oznajmiłem.

 

Cała rozmowa dostępna na stronie radia Tok FM.

 

Źródło, foto: tokfm.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio