We wnioskach o TS dla Kaczńskiego i Ziobry nie ma polityki [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

We wnioskach o TS dla Kaczńskiego i Ziobry nie ma polityki [WIDEO]

Dodano: 29 listopada 2012

Foto

We wnioskach o TS dla Kaczyńskiego i Ziobry nie ma polityki, to są wnioski merytoryczne, są w nich argumenty prawne i dotyczą łamania Konstytucji, i to kilku jej artykułów – mówiłem w programie Graffiti telewizji Polsat. Polityk, który by takie sprawy zaniedbał w państwie, które dopiero co odzyskało suwerenność, byłby kompletnie nieodpowiedzialny - dodałem [WIDEO].

 

Odnosząc się do słów redaktora Dariusza Ociepy, wskazującego, że minister Jarosław Gowin jest sceptyczny wobec, ww. wniosku, oznajmiłem, że jeśli minister przeczyta uzasadnienia tych wniosków, to myślę, że jako minister sprawiedliwości będzie musiał zmienić zdanie. Po drugie, uważam, że politycy o poglądach konserwatywnych powinni być szczególnie wrażliwi na łamanie prawa, naruszanie Konstytucji, bo to jest istota konserwatyzmu, pilnowanie dotychczasowego porządku prawnego - podkreśliłem.

 

Uważam, że zapoznanie się z argumentacją, jest tutaj istotne, ale nie będę przekonywał Jarosława Gowina, żeby zmienił zdanie - zaznaczyłem. To jest kwestia jego sumienia, odpowiedzialności za Polskę i jego odpowiedzialności, jako szefa resortu sprawiedliwości, który albo umie czytać argumenty prawne i je podzieli, albo też będzie się od tego dystansował ze względów ideologicznych, co w kontekście dbałości o państwo, jest niedopuszczalne.

 

W programie zaprzeczyłem informacjom jakobym miał opuścić stanowisko przewodniczącego klubu parlamentarnego PO. Platforma jest partią demokratyczną i wolą klubu jest to, kto tym klubem zarządza. Jeśliby rzeczywiście była taka wola w klubie zmiany, to na pewno członkowie klubu by mi to powiedzieli – oznajmiłem. Jeśli chodzi o kwestię mojej osoby i klubu, to jest rzeczywiście jeden dziennik, który już po raz czwarty w tym roku porusza kwestię mojego, już od wiosny, mojego przewodnictwa w klubie. Tak rzeczywiście jest, że w „Polsce The Times” pojawiają się takie artykuły raz po raz lub sugestie - zaznaczyłem.

 

Zdementowałem również zarzut o swoich złych relacjach z marszałek Ewą Kopacz. Jeśli chodzi o stosunki z panią marszałek, to współpracujemy na co dzień, mamy także swoje odrębne spotkania. Pani marszałek była ostatnio na kolegium klubu i umówiliśmy się co do jej stałych wizyt na naszych kolegiach, tak żebyśmy mogli z panią marszałek różne rzeczy przedyskutowywać, więc uważam, że te stosunki są jak najlepsze – zapewniłem.

 

Cała rozmowa dostępna jest na ipla.tv.

 

Źródło, fot. ipla.tv, telewizja Polsat.


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio