Region: Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie [WIDEO]

Dodano: 30 listopada 2012

Foto

Było wiele trudnych chwil, niewiele brakowało a stracilibyśmy dofinansowanie,  kompletnie nie z naszych przyczyn, a przez zmieniające się prawo - mówił starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz podczas czwartkowych (29.11.) uroczystości otwarcia SOR-u w miejscowym szpitalu. Udało się to, dzięki pracy wielu ludzi i współpracy z wojewodą wielkopolskim, tak więc dziś możemy się cieszyć z tego otwarcia – dodał [WIDEO].

 

Przekazanie placu budowy miało miejsce w sierpniu 2011 r. Ponad rok później, a więc w listopadzie br., w północno-zachodniej części kompleksu szpitala, w miejscu dawnego budynku gospodarczego i klubu stanął 2,5 kondygnacyjny, wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny obiekt. W części południowej budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego usytuowana została jednokondygnacyjna hala karetek z dachem płaskim, w części północnej zlokalizowano szyb windowy.

 

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kępnie znajduje się w strukturze Ratownictwa Medycznego, jego zasięg obejmuje powiat ostrzeszowski i powiat wieruszowski. W chwili obecnej oddział przedstawia się naprawdę imponująco. Zakupiona na potrzeby oddziału aparatura medyczna ma służyć ratowaniu życia ludzi, przede wszystkim ofiar wypadków i umożliwia zarówno szybką i trafną diagnostykę jak też właściwe leczenie.

 

Całkowity koszt tej wspaniałej i udanej inwestycji, w której otwarciu miałem sposobność uczestniczyć, wyniósł 7mln 230 tys. zł. 55% środków pochodziło z UE , 45%  z budżetu powiatu kępińskiego.

 

Źródło, fot.: radiosud.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio