Nie ma przesłanek, aby zmieniać ministra zdrowia [AUDIO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie ma przesłanek, aby zmieniać ministra zdrowia [AUDIO]

Dodano: 11 grudnia 2012

Foto

Dzisiejsze uwagi krytyczne ze strony PiS-u czy Solidarnej Polski przyjmuje jako efekt braku pamięci lub braku samokrytycyzmu – tak komentowałem, w Śniadaniu w Trójce, wniosek PiS-u o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza [AUDIO].

 

Szef resortu zdrowia jest teraz w trakcie przygotowywania zasadniczych zmian, jeżeli chodzi o konstrukcję finansowania ochrony zdrowia, przekształcenie NFZ-etu i wielu zmian za tym idących, więc byłoby bardzo niewłaściwe, z punktu widzenia stabilności i ciągłości zmian, żeby w tej chwili ktokolwiek zmieniał ministra - oświadczyłem. Pamiętajmy także, iż po raz pierwszy, od dawna, ponad 90% szpitali ma już podpisane kontrakty na przyszły rok, nie ma tej nerwowości, która co roku powstaje – dodałem.

 

Warto również przypomnieć, że kiedy Platforma z PSL-em przejmowała władzę, to mieliśmy straszną zapaść w służbie zdrowia. Krótko przed tym, ponad 200 szpitali strajkowało, mieliśmy strajki głodowe, białe miasteczka. Musieliśmy na początku kadencji zorganizować biały stół i przez ponad miesiąc rozmawiać ze środowiskiem lekarzy, pielęgniarek, żeby całą sytuację ratować – przypomniałem w sobotę (8.12.), w radiowej Trójce.

 

Zabierając głos w temacie odejścia Marka Siwca z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zaznaczyłem, że próba łączenia lewicy przez dzielenie, to jest kolejny ruch, który powoduje osłabienie lewej strony.

 

Uważam, że Siwiec weźmie udział w nowym projekcie politycznym. Janusz Palikot, Aleksander Kwaśniewski i jeszcze innych parę osób, będzie próbowało przetestować możliwość stworzenia nowej formacji politycznej na teście eurowyborów. W istocie jest to tylko ruch, aby stworzyć listę w wyborach do europarlamentu i potem, wiedząc, że partie nowe szybko się zużywają,  ta nowa partia mogłaby powstać dopiero przed wyborami parlamentarnymi tak, żeby miała efekt świeżości – podkreśliłem.  Wydaje mi się, że jest taki scenariusz rozważany, ale czy on będzie wcielony w życie, trudno to przewidzieć - dodałem.

 

Cała audycja dostępna jest tutaj.

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio