PiS bez pomysłu na państwo - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

PiS bez pomysłu na państwo

Dodano: 07 stycznia 2013

Foto

PiS nie ma żadnego pomysłu na bieżącą politykę i pozytywny przekaz, jeśli chodzi o państwo, dlatego powraca do wniosku, który jest już mocno zaśniedziały - oceniłem w rozmowie z Polską Agencją Prasową zapowiedź złożenia przez PiS wniosku o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Oficjalnym kandydatem PiS-u na premiera ma być prof. Piotr Gliński.

 

Trochę mi żal profesora, tego, że nie zorientował się, jak groteskową rolę przypisał mu Jarosław Kaczyński. Profesura obliguje i człowiek z takim wykształceniem powinien mieć większe rozeznanie w tym, co jest realne, poważne, a co naraża na śmieszność, w tym przypadku akurat jego osobę – powiedziałem dziennikarzom.

 

Moim zdaniem, PiS będzie dalej wydłużało "spektakl" związany z wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności, a Jarosław Kaczyński, żeby taki wniosek miał jakąkolwiek szansę poważniejszego głosowania, musi udać się do Canossy, czyli do Janusza Palikota i prosić go o poparcie. W innym przypadku taki wniosek będzie wyłącznie wnioskiem wnoszonym i wynoszonym z kuchni politycznej PiS-u przez skrzypiące i zardzewiałe drzwi obrotowe - oceniłem.

 

Źródło, fot.: rp.pl, klub.platforma.org


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio