Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Noworoczne spotkanie parlamentarzystów w Gnieźnie [AUDIO]

Dodano: 09 stycznia 2013

Foto

Podczas dzisiejszego (7.01.) posiedzenia zarządu regionu wielkopolskiej PO rozmawialiśmy na temat planu pracy ugrupowania w całym województwie oraz nad takimi sprawami formalnymi, jak procedury wyłaniania kandydatur na prezydentów, wójtów i burmistrzów w wyborach samorządowych na 2014 r. – poinformowałem podczas konferencji prasowej w Gnieźnie [AUDIO].

 

W dalszej części briefingu, pytany przez dziennikarzy o masowe zwolnienia w zakładzie FIAT- a, stwierdziłem, że jest to przede wszystkim efekt irracjonalnej postawy zarządzających koncernem. Zakłady te były cenione przede wszystkim za jakość produkcji - najwyższą spośród wszystkich fabryk FIAT-a na świecie, a jako przeciwwagę podałem przykład koncernu Samsunga, który zamierza rozbudowywać fabrykę we Wronkach.

 

Projekt ustawy, autorstwa  SLD cofa nas do czasów PRL-u

 

Zapytany czy wzorem powiatu gnieźnieńskiego możliwa jest ogólnopolska koalicja PO - SLD, odpowiedziałem, że jeśli chodzi o szczebel krajowy mamy w jednej sprawie pełne porozumienie - są to sprawy europejskie. Natomiast co do porozumień politycznych - nie ma o tym mowy, dlatego, że w zbyt wielu sprawach się różnimy - począwszy od podatków, a skończywszy na sprawach ideowo - obyczajowych.

 

Jeżeli chodzi o projekt ustawy o spółdzielniach, autorstwa  SLD, to moim zdaniem powinien on być odrzucony, gdyż cofa nas do czasów PRL-u – stwierdziłem. Projekt popierany przez PO jest modyfikowany, między innymi o możliwość głosowania poprzez karty głosowania bez konieczności udziału w zebraniu – dodałem.

 

Pozytywnie o wizycie Sikorskiego w Moskwie

 

Nawiązując do wizyty ministra Sikorskiego w Moskwie, podkreśliłem, iż nie zgadzam się z opinią, że Radosław Sikorski nic nie uzyskał w Rosji. Jeśli jakiegoś problemu nie wprowadza się do punktu spotkania kilka miesięcy wcześniej, to nie można oczekiwać wymiernych efektów. Dajmy wizycie Catherine Ashton czas. Myślę, że za dwa - trzy miesiące będziemy mogli zobaczyć efekty tej wizyty.

 

Dopytywany o sprawy Katynia, zaznaczyłem, iż są to sprawy znacznie trudniejsze, wymagające dalszych rozmów dwustronnych, aby efekty wyroku w Strasburgu ujrzały światło dzienne. Z Rosją należy rozmawiać w sposób, który ją przekonuje. Moim zdaniem, deklaracja przekazania pozostałych akt katyńskich jest bliska realizacji - konkludowałem.

 

 

Źródło, fot.: gniezno.com.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio