Region: Minister Tomasz Siemoniak w Lesznie [WIDEO, FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Minister Tomasz Siemoniak w Lesznie [WIDEO, FOTO]

Dodano: 09 stycznia 2013

Foto

Warto się decydować na podwyższenie poprzeczki w tym wieku. To od Was będzie w przyszłości zależało bezpieczeństwo Polski - mówił minister Tomasz Siemoniak podczas środowego (9.01.) spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, w którym od kilku lat kształci się kandydatów na żołnierzy, strażaków i policjantów [WIDEO, FOTO].


Nie ma dobrej armii, dobrej obrony bez ludzi. Można kupić najnowocześniejszy sprzęt, można wydać wielkie pieniądze, ale bez ludzi, którzy będą umieli go obsłużyć, bez ludzi, którzy będą gotowi do poświęcenia, bez ludzi, którzy będą widzieli wyższą wartość w swojej służbie, to na nic się nie zda – dodał minister.

 

 

Wizyta Tomasza Siemoniaka w regionie była okazją do podpisania przez 19. samodzielny oddział geograficzny z Leszna porozumienia o współpracy tej jednostki z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie oraz Zespołem Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu.

 

Obrona powietrzna kraju priorytetem

 

Tego samego dnia, szef resortu wizytował także leszczyńskie koszary, gdzie spotkał się z dowództwem i żołnierzami 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 19. Samodzielnego Oddziału Geograficznego, jak również zapoznał się z zadaniami, strukturą i bazą szkoleniową jednostek rozmieszczonych w garnizonie.

 

Kolejnym punktem wizyty ministra obrony była konferencja prasowa w starostwie leszczyńskim, w której również miałem przyjemność uczestniczyć. Szef resortu, pytany o przyszłość jednostek WP w Lesznie, podkreślił, że nie planuje żadnych zmian, a z pracy żołnierzy jest w pełni zadowolony. Dodał również, że obrona powietrzna kraju jest priorytetem przyjętym zarówno przez prezydenta, jak i przez premiera, i w związku z tym skończy się „lifting” sprzętu, który jest na wyposażeniu naszej armii od kilkudziesięciu lat. Sprzęt, który ma miejscowa jednostka za 5-6 lat będzie można zobaczyć tylko w Muzeum Wojska Polskiego. Do Leszna trafi nowoczesny sprzęt wojskowy - zapewnił Siemoniak.

 

Briefing prasowy był ostatnim punktem wizyty ministra w subregionie leszczyńskim.

 

 
Źródło, fot.: mon.gov.pl, elka.pl, leszno24.pl, Mieczysław Kampa

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio